Pravidla pokru

Nejoblíbenější a absolutně nejhranější variantou pokeru je Texas Holdem Poker. Cílem tohoto pokru je sestavení co nejlepší výherní kombinace pěti karet. Hráč s nejlepší kombinací výhrává bank se sázkami všech hráčů. Vyherní kombinace pěti karet se sestavuje z celkem sedmi karet - z pěti společných a dvou vlastních. Je už jen na tobě, jestli dobrou kombinaci opravdu budeš mít nebo ji budeš jen předstírat a ostatní hráči ti uvěří - to je půvab pokeru :).

Stručný popis průběhu jedné pokerové hry

Pokerové kartyHra začíná sázením povinných sázek (vysvětlení níže). Poté každý hráč obdrží dvě karty (hole cards). Tyto karty ostatní hráči nevidí. Poté je na stůl postupně vykládáno dalších pět karet. Tyto karty jsou společné pro všechny hráče. První tři společné karty jsou vyloženy najednou (flop), čtvrtá (turn), pátá (river) jsou vyloženy poté jednotlivě. Hráči mají ve hře několik možností - mohou se zdržet sázky (check), vsadit (bet), dorovnat sázku (call), navýšit sázku (raise) nebo složit karty (fold). Hra pokeru končí ukázáním karet jednotlivých hráčů. Hráč s nejlepší výherní kombinací vyhrává bank.

Povinné sázky

Povinné sázky se nazývají Blinds. Dávají je vždy dva hráči po levici rozdávajícího (dealera). První po levici dává malou povinnou sázku (small blind), druhý po levici pak velkou povinnou sázku (big blind). Small blind je polovina Big blindu. Tyto sázky se v pokru dávájí z toho důvodu, aby bylo oč hrát, i když nemá nikdo dobré karty a nechce sázet - v banku tak vždy budou peníze právě z těchto povinných sázek. Povinné sázky se stejně jako dealer po každém kole posouvají. Dávají je tak postupně všichni hráči u stolu.

Podrobný popis průběhu jedné pokerové hry

1. Začátek hry (první sázkové kolo):

Každá partie pokru začíná povinnými sázkami (blinds). Poté jsou každému hráči rozdány dvě karty, které ostatní nevidí (hole cards). První na řadě je hráč, následující za hráčem, který dával Big blind. Může dorovnat povinné sázky (call), zvýšit sázku (raise) nebo složit karty (fold). Totéž poté dělají i ostatní hráči. Pokud chtějí hrát, musí minimálně dorovnat velkou povinnou sázku.

2. Flop (druhé sázkové kolo):

Na stůl jsou vyloženy tři společné karty (flop). Hráči mohou využít karty na stole spolu s kartami v ruce k vytvoření možné výherní kombinace. Sázení probíhá stejně jako v předchozím kole. Pokud nikdo nevsadí, je možné zůstat ve hře bez vsazení (check).

3. Turn (třetí sázkové kolo):

Na stůl je vyložena čtvrtá společná karta (turn). Také tuto kartu mohou všichni hráči využít k vytvoření možné výherní kombinace. Sázení probíhá stejně jako v předchozím kole.

4. River (čtvrté sázkové kolo):

Na stůl je vyložena pátá společná karta (river). Také tuto kartu, stejně jako čtyři předchozí, mohou všichni využít k vytvoření možné výherní kombinace. Sázení je stejné jako v předchozích kolech. Pokerová hra končí buď tak, že jeden hráč donutí sázkami ostatní hráče složit karty (nedorovnají sázku), tím pádem nemusí ukazovat karty nebo v posledním kole zůstane více hráčů. Ti pak ukážou své karty a porovnají si výherní kombinace. Hráč s nejlepší výherní kombinací vyhrává bank.

Opravdu to není nic složitého, přehraj si grafického průvodce, a hned ti to bude určitě jasné:


Ještě je tu jedna věc, kterou potřebuješ znát, a to jednotlivé výherní kombinace. Projdi si přehledný seznam na další stránce.